Entropiq

BRANDING PRO NEJAMBICIÓZNĚJŠÍ ESPORT TÝM V ČR

V lednu 2020 vstoupil na českou esportovou scénu nový ambiciózní tým – Entropiq. Od první chvíle potřeboval ukázat, že není jen dalším hráčem na trhu, ale vysoce profesionálním týmem se silným zázemím a odhodláním dobít Evropu. Když jsem viděl zadání vytvořit vizuální identitu a prezenční web, který tyto ambice bude odrážet, těšil jsem se na další zajímavou výzvu, kterou přede mě Entropiq postavil.

ROK

2020-2021

SLUŽBY

Branding
Design
UI & UX

Zobrazit web

Proces

Identita a 
nové logo

V čem to pro mě byla výzva? Musel jsem najít unikátní vizuální směr, který bude dostatečně výrazný pro nejambicioznější esportový tým v Česku, odliší Entropiq od konkurence a fanoušci jej budou milovat tělem i duší. Líbilo se mi, že se chce Entropiq esportem hlavně bavit, a to jsem se taky snažil dostat i do vizuálu. V designu loga jsem vycházel z “IQ” v názvu týmu a společně s vydefinovanými symboly je spojil do masky, která v sobě skrývá esenci celé značky. Zásadní pro vizuální směr Entropiqu byl výběr barvy. Chtěl jsem ho postavit na barvě, která je pro esport neotřelá a kterou na Twich chatu jen tak nepřehlédnete. A to toxická zelená splnila ve všech bodech. Novou identitu jsem propsal do dresů, merche, připravil první šablony na socials anebo motion balíček pro silnou video produkci.

Web

Web postavený za několik málo týdnů na Webflow

V době, kdy jsem se měl pustit do prezenčního webu, už mě docela tlačil čas, abych vše stihl na spuštění a představení týmu, a proto jsem nakonec šel cestou Webflow. Během několika málo týdnů jsem postavil web, který reflektuje novou identitu Entropiqu a potřeby světa esportu.

Web 2.0

Webflow a statistiky

Téměř rok web takto fungoval, než jsme s Etropiqem stáli před rozhodnutím web celkově rozšířit. Cílem bylo přidat výpis zápasů a výsledků, lépe pracovat s tunou obsahu, který Entropiq denně tvoří, a hlavně vyzdvihnout celou komunitu, na kterou nedá dopustit. Webu jsem dal taky novou navigaci s on-line streamy přímo v hlavičce a nový rozpis zápasů, který skvěle funguje v češtině i angličtině.

Výsledkem je oproti první verzi mnohem interaktivnější web, kam fanoušci stále raději chodí pro informace o zápasech a livestreamech. Můžete se o tom přesvědčit sami. Já mezitím budu přemýšlet, co dalšího s Entropiqem spácháme.