Datart

POMÁHÁM PŘEDSTAVIT SVĚTU OPRAVDOVÉHO ELEKTROSPECIALISTU

A tuhle znáte? Bylo, nebylo, za devatero horami a řekami stálo cihlové město a v něm sídlil Datart. Ten se mi na jaře 2022 ozval s tím, že hledá někoho, kdo by ho pomohl představit světu. Trochu netradičně jsem se přihlásil do výběrového řízení a navrhnul jsem, že bych pro Datart celý web postavil na GhostPressu. Datartu se moje technické řešení líbilo a do karet mi taky hrálo, že rozumím brandingu. No a na mou duši, vybrali mě! Jak jinak taky.

Všichni známe Datart jako firmu, která prodává elektroniku, ale kdo to vlastně doopravdy je, už se z televize nedozvíme. Cílem proto bylo na webu představit, jak to uvnitř Datartu chodí, aby zákazníci, investoři nebo novináři zjistili, kdo je to ten Opravdový elektrospecialista. Prostě takové zákulisní zajímavosti a pikošky, chápeme… Ale tím nekončíme! Protože pro Datart jsou zaměstnanci na prvním místě, chtěl také ukázat, jak se u něj jejich lidem pracuje, aby do budoucna přilákal další Opravdové elektrospecialisty. Duchaplné, co? Tak se se mnou pojďte podívat na to, jak to celé proběhlo.

ROK

2022

SLUŽBY

Design
Dev
GhostPress
UI & UX

Zobrazit web

Design

Když design vypráví příběh

Ke každému nezapomenutelnému příběhu jsou potřeba nejen slova, ale i vymakané kulisy. Ty jsem vyrobil pomocí designu, který na webu podporuje dějovou linku celé story. Stal se ze mě na chvíli vypravěč, úplná reinkarnace Čapka nebo Erbena, a chtěl jsem co nejlépe odvyprávět „pohádku o Datartu“.

Design

Celý web v pohybu

V designu mě vedly dvě základní charakteristiky, které se prolínají celým webem – dynamika a plynulost. Proto jsem na web přidal animace, které nechají vyniknout celý příběh a pomáhají si představit, jak zajímavou cestu už Datart od svého vzniku ušel.

A byl to fičák! Datart pro mě vymyslel super obsah, ke kterému se design tvořil jedna báseň.

Takto jsem třeba ukázal celou historii Datartu. Líbí? Mně moc.

Ghostpress

Kamera, klapka, GhostPress!

Celý web frčí na GhostPressu a hlavní roli si v jeho přípravě zahrál vizuální editor Guttenberg. Chtěl jsem totiž, aby měli v Datartu veškerou kontrolu nad obsahem webu a mohli libovolně přidávat nebo ubírat, co se jim zamane. Po ruce mají základní sadu komponent, díky kterým si web mohou kdykoliv editovat přesně tak, jak potřebují.

GhostPress pro všechny

Fakt mi dělá radost, že i náročnější web, a to včetně animací a dalších skotačinek, které si pro projekty vymyslím, můžu sakum prásk udělat v GhostPressu. Už se nemůžu dočkat dalších podobných projektů.

Můj první vícejazyčný web

Duch speaks English, yay!

Co si budeme povídat, kolik jazyků umíš, tolikrát jsi Duchem. Tak jsem se naučil anglicky. Asi už bylo na čase… A tohle byl první web, kde jsem se pochlubil, že I can speak English. GhostPress totiž umí vygenerovat soubor pro překladatele, ve kterém je všechen obsah z webu. Po přeložení textů se soubor nahraje zpátky do GhostPressu a tadááá – vícejazyčný web je na světě. Pro Datart jsem tak zajistil překlad celého webu do angličtiny, takže si to bezva počteníčko může vychutnat celý svět. Datartu i mně se tak otevírají nové příležitosti, které doslova neznají hranice. How cool is that?

Když se řekne „jako po másle“, vybavím si tento projekt. A protože mě nikdo nepochválí líp než já sám, musím říct, že všechno vyšlo podle plánu a moc se nám tato spolupráce s Opravdovým elektrospecialistou povedla. Díky za to!