± 160 LET

± 160 LET OHNUTÝCH Z KNIHY DO WEBU

Jak dlouho byste řekli, že se může vyvíjet příběh jedné židle? V Bystřici pod Hostýnem se jeden hodně zajímavý píše už ± 160 let.

TON je asi nejdéle fungující značka, se kterou jsem doposud spolupracoval. V bystřické továrně ohýbá nejen nábytek, ale taky lidské příběhy už od 19. století, a já s obdivem pozoruju, jak přirozeně spojuje tradici řemesla s moderními technologiemi.

O tom, jak si mladý Michael Thonet kdysi dávno založil malou truhlářskou dílnu a dnes jeho designy nábytku zná celý svět, nedávno vydal TON knihu. Mě přizval, abych její design z papíru ohnul do webu a jednotlivé části knihy představil.

ROK

2021

SLUŽBY

Design

Zobrazit web

Příběh ohýbaného nábytku

7 kapitol knihy jde ruku v ruce se 7 vývojovými obdobími ohýbaného nábytku značky TON, které ukazují jeho zlaté časy, ale nebojí se poodhalit i chvíle, kdy to tak růžové nebylo. Když jsem knihu držel v rukou poprvé, všiml jsem si jedné podstatné věci. Kniha mě svým příběhem krom textu provázela také designem. Tuto návaznost jsem chtěl přenést i do webu, ale zároveň jsem z knihy nechtěl prozradit úplně všechno.

Příběh plný ohnutých židlí web skutečně spíše představuje a pro některé jeho části se musíte podívat do fyzické knihy. A to bych vám všemi deseti doporučil.